Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 14.07.2017 09:26:05
Dobry den,3 leteho syna odvezla v noci zachranka s rozbitou hlavou. RTG mu delali na pracovisti pro dospele pacienty, prestoze je v nemocnici i detsky rtg (ten pry v noci neni v provozu, cemuz nerozumim,kdyz se v noci muze prihodit uraz i malemu miminku). Zajimalo by me o kolik vyssi davku zareni syn dostal - 2 rtg lebky, ve srovnani s detskym rtg. A dale k cemu lze prirovnat 2 rtg lebky - napr. doba letu, pocet dnu ozareni z prir.zdroju, atd. Dekuji!
(Vložil(a): Petra Mynarova)
Dobrý den,

v případě akutního ošetření se rtg provádí na těch zařízeních, která jsou k dispozici. Není ani tak rozdíl v zařízeních jako v expozičních parametrech. Věřím, že to, že se jedná o dítě bylo při nastavení expozičních parametrů zohledněno, takže rozdíl v dávce nebude velký. Z rtg lebky bude efektivní dávka nízká, odhaduji srovnatelná s 3 měsíční expozicí přírodnímu ozáření.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)