Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 12.04.2017 11:04:47
dobrý den, moc Vás prosím o odpověď. můj syn, 14 let, se léčí od 11ti let na diagnnózu lehké skoliózy. Pravidelně mu dělají kontrolní rentgen 2 x do roka. Naposledy dělali rtg páteře 9.3. a poté ihned za měsíc jsme nechali kvůli rozporu v diagnóze udělat rentgen dolních končetin od kyčelního kloubu dolů, zda není příčina v rozdílné délce nohou. Po přečtení všeho jsem dost vyděšená, že je těch rtg příliš mnoho a pravidelně. Jak moc to může škodit a jakou dávku záření davají dospívajícím při vyšetření skoliózy a dolních končetin? Moc děkuji za zprávu a odpověď
(Vložil(a): jana)
Dobrý den,

ve věku Vašeho syna je důležité vývoj skoliozy pravidelně sledovat. Dávka, které je syn vystaven i při opakovaných rentgenových snímcích není nebezpečná.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)