Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 20.05.2016 11:19:39
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zda hrozí nějaké budoucí nebezpečí z RTG , kdy můj 15 syn byl na vyšetření na chirurgii pro bolestivost kostrče a byli jsme odesláni na RTG na poliklinice Barrandov , kde sestra byla velmi nepříjemná a alespoň synovi dala ochranu na krk, nicméně jsem se divila , že mu nebyly zakryty pohlavní orgány ,ale bylo mi vysvětleno poté i panem doktorem, že jinak snímek kostrče nelze provést. Stále z toho mám nepříjemný pocit a strach ,abych synovi v budoucnu něco tímto rtg nepřivodila. Předem moc děkuji za odpověď.

S pozdravem ´M.H.
(Vložil(a): Martina Hájková)
Dobrý den,

RTG kostrče nebude mít žádný vliv na zdraví Vašeho syna. Ne vždy lze použít ochranné pomůcky, mohly by zastínit oblast zájmu a hrozilo by, že by se snímek musel opakovat.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)