Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 23.03.2016 10:57:48
Dobrý deň.Moja dcéra (14rokov)podstúpila rentgenové vyšetrenie-či nemá zlomený malíček na ruke.Urobili jej dva snímky-celej ruky a malíčka. Dávka,ktorú dostala bola 1,7 ?Gym?.
Chcem sa spýtať,je táto dávka bezpečná? Koľko je to mSv? Ďakujem.
(Vložil(a): Andrea)
Dobrý den,

obecně platí, že u rtg vyšetření končetin, tedy i ruky a kůstek ruky, jsou expoziční parametry potřebné pro zhotovení snímku velmi nízké a velmi nízká je i obdržená dávka. Tomu odpovídá i plošná dávka, kterou uvádíte 1,7 microGym^2, a kterou odhaduji na pouhých několik microSv.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)