Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG u batolete (23m) 20.11.2015 15:52:43
Dobrý den,

včera mi malý, skoro dvouletý chlapeček, spadl ze sedačky a uhodil se do hlavičky, jeli jsme do Benešovské nemocnice na pohotovost, a paní Dr. doporučila RTG. Vevnitř jsem byla s malým a pod stresem jsem úplně zapomněla se zeptat, proč malý nedostal žádný ochranný obleček, nic, žádné krytí. Paní dělala dva snímky hlavičky kdy ležel na zádíčkách a na boku. Nevím jaký přístroj na RTG v Benešovské nemocnici mají.. Chtěla jsem se zeptat, nemůže to malého nějak zdravotně ohrozit??? Jestli ano, jaké by to mělo následky? Záření zůstavá v tělíčku?Je mi z toho smutno, že jsem zapomněla upozornit na nějaké krytí a mám strach aby mojí vinou se malému něco nestalo.

Moc děkuji za odpověď!!

S pozdravem

Lenka Bernardová
(Vložil(a): Lenka Bernardová)
Dobrý den,

Nemusíte mít obavy, Vašemu synovi žádné zdravotní problémy nehrozí. K druhé části dotazu - rentgenové záření se v těle neakumuluje.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)