Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 12.06.2015 15:48:01
Dobrý den ráda bych se zeptala, jake rizika nese rtg kyčlí u 2 a půl měsíčním miminka.Máme vrozené oboustranně vykloubení a nosíme ortézy a dosud už měla 9 snímků a to ještě není konec (rtg kombinujeme i s ultrazvukem) protože léčba trvat i rok. Obávám se, že jej to může uškodit buď teď, nebo v budoucnu.Děkuji
(Vložil(a): Katarína Palšová)
Dobrý den,

nemějte obavy, přednostně je potřebné správně vyléčit vrozené "vadu", aby v budoucnu vaše miminko nemělo problémy s kyčlemi a chůzí. Proto je potřebné, aby ortopedi vše průběžně sledovali jak rtg, tak ultrazvukem.
Dávky i více rtg snímků nemůže ohrozit zdraví miminka. Brzy se intervaly kontrol zkrátí a vše bude vyřešeno.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)