Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 17.08.2014 00:19:17
Dobrý den, chtěla bych se informovat zda-li má RTG záření u 6 až 8 letého chlapce vliv na pohlavní orgány (např. riziko neplodnosti, vrozené vady atd.)? RTG záření se často opakovalo kvůli vrozené vadě kyčlí a bohužel né vždy byly použity ochranné pomůcky. Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Iveta )
Dobrý den, při rtg vyšetření dětských kyčlí nemohlo dojít k poškození pohlavních orgánů vašeho syna, ani v případě pokud by nebyly použity ochranné pomůcky.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)