Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

provozování zubního RTG/RVG/ 15.10.2010 17:29:14
Dobrý den,uvažuji o zakoupení zubního RTG/RVG/do ordinace.Je možné, aby firma, která zařízení prodává a zaškoluje byla po určitou dobu osobou odpovědnou za provoz RTG do doby, než budu mít Osvědčení od SÚJB k provozování RTG?Děkuji za odpověď MUDr.Paymová
(Vložil(a): MUDr.Helena Paymová)
Předpokládáme, že osobou odpovědnou je myšlena osoba, která zajistí na zubním pracovišti soustavný dohled nad radiační ochranou (RO), tzv. dohlížející osoba (DO).

Tuto DO je možné si "nasmlouvat". Veškeré požadavky na správní řízení pro k povolení k používání zubního rtg zařízení, tedy i požadavku na osobu, která zajistí soustavný dohled nad RO (má Oprávnění zvláštní odborné způsobilosti), naleznete v rubrice Radiační ochrana / Formuláře (správní řízení, TLD audit, hlášení dovozů atd.) .Při vyřizování žádosti vám poradí inspektoři na příslušném RC SÚJB (O SÚJB / Kde nás najdete + spojení).


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)