Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Re: Povolení vydávaná SÚJB, povinnosti ohlašovatele a registranta 27.02.2023 13:28:06
Dobrý den,
v reakci na uvedené informace bych se rád zeptal, zda se ohlašovací a odhlašovací povinnost vztahuje také na RTG difraktometry a jakého formuláře nebo formy sdělení se v takových případech využívá?

Na webu SÚJB jsem sice pro ohlášení formulář našel, nicméně stejně jako v §11 odst. a) AZ se v jeho názvu hovoří o používání schváleného typu drobného zdroje ionizujícího záření s výjimkou používání zdroje ionizujícího záření k nelékařskému ozáření. Takovým (nelékařským) zařízením je i difraktometr. Mám tomu tedy rozumět tak, že ohlašovací/odhlašovací povinnost se na RTG difraktometry nevztahuje?

Pro odhlášení jsem žádný formulář nenašel. Můžete prosím poradit? Děkuji.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

pokud je Váš difraktometr drobný, typově schválený zdroj, tak je na ohlášení. Ohlašovací formulář najdete na :
https://www.sujb.cz/radiacni-ochrana/formulare-a-dalsi-informace-o-spravnim-rizeni-povoleni-registraci-ohlaseni-hlaseni-dovozu-atd


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)