Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

obsluha OPG 03.01.2018 07:56:33
Dobrý den, mohu se zeptat zda osoba obsluhující OPG rentgen musí mít konkrétní vzdělání nebo nějakou zkoušku. A nebo stačí, že dohlížející osobou je stomatolog. Předem děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anna Č.)
Dobrý den,

SÚJB nemá v legislativních předpisech požadavky na osobu obsluhující OPG rentgen. Z pohledu radiační ochrany je legislativně požadováno, aby osoba zajišťující radiační ochranu registranta (absolvuje šesti hodinový kurz jednou za 5 let u jednoho z těchto držitelů povolení: https://www.sujb.cz/aplikace/radon/?table=tab_e&search=1&R=1&licence=5) byla přítomna rentgenování a SÚJB doporučuje, aby to byla osoba, která rtg zařízení obsluhuje.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)