Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg páteře bez odclonění 30.10.2012 08:00:54
Dobrý den, absolvovala jsem rtg bederní a křížové oblasti páteře, těsně před snímkováním mi ovšem zcela spadla ochranná břišní clona. Jak velký může mít toto ozáření negativní dopad na vajíčka ve vaječnících, resp. jak velké je riziko nějaké vzniklé mutace v gen. informaci vajíček?Děkuji
(Vložil(a): Anonym)
V literatuře se uvádí, že k trvalé sterilitě u ženy dochází po obdržení dávky zhruba 3Gy. Odhad genetických účinků se opírá o experimentální údaje a u člověka prokázány nebyly. Při rtg takto vysoké dávky nejsou používány (viz článek v rubrice radiační ochrana o využívání IZ v medicíně).
(Za SÚJB: sujb)