Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 15.09.2009 05:01:09
Dobrý den, na podobný dotaz jistě odpovídáte často, ale přes to mi nedá a zeptám se vás. Dne 5.8 2009 jsem byla na RTG kyčlí se psem (2 snímky). Držela jsem ho na vyšetřovacím stole. Měla jsem na sobě olověnou zástěru. Nevěděla jsem, že jsem těhotná. Termín prvního dne poslední MS 7.7 2009 (Takže jsem otěhotněla kolem 24.7 2009) Může to mít negativní důsledky na plod? Jsem v 9tt, a zatím vše vypadá v pořádku.Co v těchto situacích dělat. Informovala jsem svého gynekologa, ten mě poslal na genetické testy. Mohu ještě něco udělat, aby se vyloučila možnost poškození. Děkuji za opověď.
(Vložil(a): Jana Dytrychová)
Pokud byla použita zástěra, která odstíní rozptýlené záření, není třeba se obávat následků na plod, který by navíc nebyl v přímém svazku záření rtg. Do budoucna je nutné vždy oznámit lékaři těhotenství a vyžádat si případně ochranné pomůcky. Následná opatření po absolvování rtg nejsou nutná, záření se v těle nekumuluje.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)