Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 11.03.2009 14:34:26
dobry den,chtela bych vas jeste jednou poprosit o vypocet,jelikoz mi na e-mail nic neprislo-zprava byla prazdna.Dne 4.11.08jsem byla na RTG hlavy a krcni patere a dne 13.11.08 na CT mozku-obe vysetreni bez ochranne zastery,posledni mesicky jsem mela 15.10.08.Muzete mi prosim spocitat v kolikatem tydnu gravidity jsem tato vysetreni absolvovala,ted jsem dle utz 19+2tt a jestli by to mohlo poskodit plod kdyby tato vysetreni probehla az po 3 tydnu gravidity,moc dekuji za odpoved a za vas cas,Cerychova.
(Vložil(a): marketa cerychova)
Vážená paní,
na odbornou část Vaší otázky jsme odpověděli již dvakrát. Co se týká skutečné délky Vašeho těhotenství v době vyšetření, bylo by ji možné určit pouze pokud byste znala přesný den početí. Jinak se budete muset spolehnout na vyjádření Vašeho ošetřujícího lékaře, který by Vám měl na požádání vše vysvětlit. Naši inspektoři takové výpočty neprovádějí. Naše inspektorka předpokládanou délku pro svou odpověď odhadla podle Vámi uvedeného data poslední menstruace, tedy zhruba 3 resp 4 týdny.
Znovu opakujeme: při vyšetření hlavy a krku je děloha mimo přímý svazek záření a zárodečná tkáň je tak ozářena jen velmi nízkou dávkou rozptýleného záření. Není tedy důvod se obávat, že by provedená rtg vyšetření hlavy a krku mohla ohrozit vaše miminko.
Overili jsme, ze zprava nemohla byt prazdna.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)