Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 05.09.2022 16:00:56
Dobrý den, prosím Vás o konzultaci.
Mezi 9. - 13. dnem mého těhotenství jsem absolvovala scintigrafii plic s podáním radioaktivní látky 200 MBq 99mTc MAA a vdechováním kryptonu 81mKr pro 4 projekce, a to vdechováním opakovaným, protože měli v prvním výsledku nějakou tech. závadu.
Jak je toto vyšetření rizikové pro plod a jakékoli budoucí vady?
Jsem z toho velmi špatná. Na vyšetření jsem šla po lékařském vyloučení těhotenství a o pár dnů později těhotenství potvrdili a termín početí je mi opravdu znám. Děkuji. S úctou. V. R.(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

scintigrafické vyšetření nemohlo v 9.týdnu gravidity oplodněné vajíčko poškodit.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)