Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 04.08.2022 21:36:38
Dobrý den, prosím vám o Váš odborný názor z Vaší praxe. Od 2.7. do 7.7. jsem měla poslední MS. Dne 27.7. jsem byla poslaná na RTG plic a břicha, kvůli stupňujícím bolestem nadbřišku. Před podstoupení RTG jsem si dělal těhotenský test a byl negativní. Nicméně dnes 4.8 jsem si dělala zase test, jelikož se mi opozdila MS a zjistila jsem že jsem těhotná. Je mi 42 let. Prosím informaci, zda vývoj plodu bude ohrožen, popř. zda po narození bude mít miminko vyšší pravděpodobnost, že se brzo stane onkologickým pacientem. Děkuji Vám moc za Váš názor.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

po provedeném rtg vyšetření nebude vývoj plodu ohrožen, ani nebude u miminka vyšší pravděpodobnost, že se stane onkologickým pacientem.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)