Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

CT v těhotenství 21.04.2022 21:25:59
Dobrý den, pročítala jsem všechny příspěvky, ale přece jen budu klidnější, když si najdete chvilku na odpověď na můj dotaz.
2.5. mám absolvovat kontrolní CT hlavových dutin pro přetrvávající potíže. Na přelomu březen/duben jsem absolvovala několik RTG vyšetření zubů - ale to jsem se zde dočetla, že na případné těhotenství vliv nemá.
Termín poslední MS byl 20.3., v tomto měsíci se už nedostavila, ale těhotenský test je zatím negativní. V případé, že do 2.5. mi test vyjde pozitivní, mohu CT vyšetření absolvovat aniž by to nějakým způsobem poškodilo plod (vycházelo by to přesně na 6. tt)? Předem děkuji za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

v souladu s příspěvky odpovídáme, že i pokud těhotenský test Vám vyjde pozitivní můžete CT vyšetření absolvovat, aniž by byl ozářením z tohoto vyšetření zárodek poškozen.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)