Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 06.03.2021 13:34:05
Dobrý den, bylo mi provedeno CT hlavy pro podezření na sraženiny v hlavě. V té době jsem byla v 5tt od poslední menstruace. Podávali mi kontrastní látku do žíly. Ujišťovali mě že to plodu neublíží. Chci se zeptat zda je to pravda když to bylo takhle na začátku? Děkuji za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

SÚJB se může vyjádřit pouze k tomu, že kontrastní CT vyšetření hlavy zárodku neublížilo. K rizikovosti kontrastní látky nejsme kompetentní se vyjadřovat. Můj osobní názor je, že infomace je pravdivá.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)