Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pobyt v rtg mistnosti po rentgenu 25.09.2020 19:32:15
Dobry den, dnes jsem byla s malým pejskem na veterině a pejskovi byl udělaný 1 rtg těla. Pár minut po snímku jsem vešla do místnosti, kde byl rtg provedený, pan veterinář mi ukazoval výsledek. Začínám 6 týden těhotenství (poslední menstruace od 20/8). Mohl pobyt v male mistnosti, kde byl před pár minutami provedený rtg, ohrozit plod? Stála jsem chvili i vedle rtg zařízení.. Předem Vám moc děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

nemusíte se bát o zdraví miminka - rtg záření v místnosti nezůstává, přístroj negeneruje záření, pokud je vypnutý.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)