Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 11.03.2020 05:56:12
Dobrý den.Pracuji jako asistentka u křesla na ortodoncii(rovnátka)jsem na začátku těhotenství- první týdny. Denně dělám tak 3-4 OPG a kefalogram. Jak moc je to nebezpečné pro plod?tip přístroje: OP 200 D, máme tam ochranné dveře a jsem za nimi od přístroje tak přes 2,5 metru. Děkuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Pokud jsou rtg přístroje, které ovládáte, umístěny v oddělené místnosti a je dodržována vzdálenost (2,5 metru), není dítě zářením ohroženo.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)