Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

ziarenie 22.01.2019 12:41:37
Dobry den, chcela by som sa opytat: behom 8 mesiacov som bola vystavena opakovaným vysetreniam CT mozgu, bruch, malej panvy, pluc, PET CT a gamagrafii, taktiez vysetreniu na rednutie kosti a asi cca 30 RTG. Vsetko sa zacalo vracanim, krvavou stolicou, dodnes ma pali pokozka tela, trpim nechutenstvom, na urade pre verejne zdravotnitvo bola vypocitana davka cca 150 mGy zaver neuviedli ziden, mohlo by sa jednat o chorobu z oziarenia V SR mi na to nikto nevie dat odpoved, pratoze ma velmi zacali boliet kosti zasla som za ortopedom ten mi urobil RTG lakta videli tam osteolyticke loziska, dalsi traja nalez popreli. Teraz ma bolia uz vsetky klby, bola som na onkoortopedii a v lakti na snimky hned spozorovali TU proces v kosti aj v chrupke, zasadko konzilium dalsiu gama grafiu kvoli radiacnej zatazi uz nebudu robit. Mohli by bste mi prepocitat kolko je 150 mGy silvertov. Pred 10 rokmi som absolvovala gama noz kvoli AVM 35 Gy a po 7-mich rokoch opat Gy do mozgu. Medzi tým este 7x DSA mozgovych ciev a asi 6x CT mozgu. Tento pocet je uvedeny bez tych poslednych vysetreni pocas 8 mesiacov, ktore som uviedla na zaciatku. Dakujem
(Vložil(a): Simone Dudičová)
Dobrý den,

zjednodušeně lze říci, že 1 mGy je 1mSv. Pokud vycházím z Vaší informace, že dávka, kterou jste obdržela byla 150 mSv, je vyloučeno, abyste onemocněla nemocí z ozáření.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)