Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Re: RTG a CT v těhotenství 23.10.2018 18:26:12
Dakujem Vam za odpoved.. prosim mozete mi odpovedat este na moju nezodpovedanu otazku: "Ak podla hore uvedenych informacii CT ziarenie neohrozuje plod, preco sa RTG pracovnici aj 3x pytaju, ci nie som tehotna?" DAKUJEM
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

obecně platí, že zárodek (resp. plod) je až 3x citlivější k ozáření než dospělý organizmus. Takže opatrnost k ozáření a dotaz na těhotenství je na místě. Může se jednat o celou škálu vyšetření, se zcela rozdílnou dávkou na dělohu.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)