Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG v těhotenství 04.09.2018 10:10:40
Dobrý den,

předem se omlouvám za dotaz podobný těm, které tu jsou a které jsem pečlivě pročetla. Jsem ve 23tt a měla bych podstoupit rtg klíční kosti. Na rtg mi říkají, že je možné ho provést s ochranou vestou, jiní doktoři rtg nedoporučují. Mám hrozný strach, abych neudělala chybu, kterou si budu celý život vyčítat. Opravdu nemůže rtg záření plodu v děloze uškodit?

Moc Vám děkuji za odpověď.

(Vložil(a): Kristýna Urbánková)
Dobrý den,

rtg klíční kosti není dle mého názoru v těhotenství kontraindikován.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)