Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 16.08.2016 22:39:02
Dobrý den,

obracím se k Vám jako k odborníkům o radu.

Absolvovala jsem s malým tříletým synem RTG hlavy (dutin) a plic (dva snímky). Tušila jsem - a asistentka mi potvrdila - že nesmím se synem zůstat, pokud jsem těhotná (26 tt). Odešla jsem do převlékací místnosti, ale protože synek je malý a začal poplakávat, stoupla jsem si do dveří převlékárny a mluvila na něj a on na mě koukal. Asistentka mě již dále neinstruovala.

Nyní si však zpětně vyčítám, zda jsem tak nemohla ohrozit naše druhé miminko tím, že jsem stála ve dveřích a nikoliv za zdí, od přístroje určitě 4 m. Bohužel, že existují nějaké vesty nebo zástěry jsem se dozvěděla až z diskuze Vašich stránek, byla to moje první seznámení s rentgenem v životě. O víc mě to mrzí, že by to pak bylo úplně zbytečné.

Děkuji velmi za odpověď.
Lucie Janovská
(Vložil(a): Lucie Janovská Kolarovičová)
Dobrý den,

takto vzdálená přítomnost při RTG hlavy (dutin) a plic (dva snímky) Vašeho syna nemůže ohrozit zdárný průběh vývoje miminka.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)