Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 13.06.2016 19:21:07
Dobrý deň,
Prosím Vás o radu 1.4. som mala poslednú menštruáciu 21.4. som podstúpila rtg kostrče raz z boku 2x ležiac panvu, nakoľko som ani len netušila, že môžem byť tehotná.Nebola som ničím chránená . Aký dopad to môže mať na plod teraz som v 8tt . Dá sa spraviť nieaké vyšetrenie skôr ako napr sono v 20tt ktoré by to aspoň z časti potvrdilo - vyvrátilo ?
Ďakujem za odpoveď
(Vložil(a): Jana Králová)
Dobrý den,

dávka z vyšetření, které jste podstoupila nezpůsobí miminku žádné zdravotní následky. Navíc k ozáření došlo v počáteční fázi těhotenství, kdy je zárodek nejméně citlivý k ionizujícímu záření.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)