Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 20.07.2015 11:50:52
Dobrý den,
mám dotaz ohledně RTG a CT záření před otěhotněním. Pro zlomenou kostrč a bolesti břicha mi byl v poslední době často dělán RTG této oblasti. V listopadu 2014 jsem podstoupila CT kolonoskopii a zhruba v začátkem července 2015 jsem byla na magneticke rezonanci bederní oblasti, kostrče a malé pánve. S manželem bychom chtěli založit rodinu avšak můj ortoped mi sdělil, že po absolvování těchto vyšetření by mi otěhotnění vzhledem k velkému ozáření rozhodně nedoporučoval. Chci se zeptat jak se zachovat v tomto případě, zda by těhotenství bylo nějak ovlivněno popř. kdy je tedy vhodné otěhotnět?
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den, provedená rtg vyšetření nemají vliv na otěhotnění, průběh těhotenství ani na vývoj dítěte.
Nemusíte mít obavy, že by případné těhotenství bylo proběhlým ozářením negativně ovlivněno.


(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)