Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 09.07.2015 17:19:25
Dobrý den, mám k Vám dotaz. Jsem ve 14.týdnu těhotenství, pro silné bolesti břicha jsem byla hospitalizována. Do dnešního dne byl spuntik v pohodě, ale teď mám o nej strach, protože jsem absolvovala rengen zezadu dutiny břišní. Mohla bych Vás poprosit na co se zaměřit abych zjistala zda plod nebyl poškozen. Předem Vám děkuji Plivova
(Vložil(a): Petra Plívová)
Dobrý den,

indikací k rentgenovému vyšetření byly bolesti břicha, které neléčené mohly ohrozit plod více než rentgenový snímek. Přínos lékařského ozáření pro vás i miminko je nesporný. Nemějte obavy a věřte lékařům, že zvažují co je pro vás a miminko nejlepší.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)