Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 05.12.2014 15:09:42
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda představuje nějaké riziko na plod (jsem v 8. týdnu těhotenství, když jsem dnes byla u zubaře, kde v ordinaci dělali RTG pacientovi, doktor se sestrou vyšel ven za zeď a nechali otevřené dveře do čekárky a já seděla prakticky naproti pacientovi (cca 3,5m od něj). Doktor mě ujišťoval, že je to v pořádku.
Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

přítomnost při rtg snímkování zubu je zcela zanedbatelné ozáření, žádné riziko pro plod.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)