Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG v začátku těhotenství 06.07.2014 20:34:22
Dobrý den, 19.6. jsem měla úraz (pád z koně) a byla jsem na RTG se zápěstím a klíční kostí, o týden později znovu na kontrolu + RTG kostrče, která také po pádu bolela. Týden po posledním RTG jsem zjistila, že jsem těhotná. Poslední MS byla 2.6.2014. Mám si vyžádat od gynekologa kvůli tomu nějaké další vyšetření? Za 3 týdny jdu na sundání sádry a pravděpodobně bude potřeba zahojenou zlomeninu na ruce znovu zrentgenovat, v té době už ale budu cca v 9.týdnu. Lze rentgen odmítnout z důvodu těhotenství odmítnout nebo postačí použití zástěry? Děkuji
(Vložil(a): Radka)
Dobrý den, riziko nežádoucích následků v případě RTG kostrče je zanedbatelné (platí odpovědi na předchozí dotazy). Co se týče dalšího snímkování zápěstí a klíční kosti je naprosto dostačující použití ochranné zástěry. Samozřejmě platí nutnost informování radiologického asistenta o Vašem těhotenství před provedením daného RTG. Pro vaši informaci těhotenství není kontraindikací RTG zápěstí a klíční kosti.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)