Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: caste rentgenovani 17.09.2013 08:47:42
Dobry den prajem, mam otazku a dufam,ze mi budete vediet odpovedat. Dnes som bol na RTG "bedrove patere", urobili mi dve snimky. Ked som sa spytal,aku zataz som absolvoval, povedali mi iba cislo 208.5. Nevedeli by ste mi upresnit, v akych jednotkach to mohlo byt myslene ? A ci to moze byt zo zdravotneho hladiska rizikove ? Dakujem

(Vložil(a): Marek)
Podle číselné hodnoty vám sdělili tzv. součin kermy a plochy, který se udává v jednotce mGy.cm2 (miligray krát centimetr čtvereční), která se obvykle při obdobném vyšetření pohybuje kolem 260 mGy.cm2. Zdravotní riziko je zanedbatelné.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)