Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rentgenovani s kontrastní látkou 24.08.2013 14:07:43
Dobrý den,chtěla bych se zeptat byla jsem na rengenu ledvin a močového měchýře a byla mi podána kontastní látka s jodem,ale nevěděla jsem že jsem těhotná v 5.týdnu mám jít k doktorce a ta mi poví jak dál, ale bohužel až za 14dní(ted má dovolenou) a tak se chci zeptat zdali to může ovliv na vývoj plodu.Děkuji moc za odpovědˇ
(Vložil(a): Hana Blažková)
Podle zkušeností při vyšetření močového měchýře a ledvin za použití kontrastu za předpokladu, že byly použity standardní parametry (kV a mAs, ..), a především vzhledem k časné fázi těhotenství (5.týden), není důvod obávat se, že by ozáření ovlivnilo vývoj zárodku, resp. plodu.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)