Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Caste rentgenovani 04.07.2013 12:17:59
Dobrý den,
Dekuji za odpoved. Mohla bych mit jeste dotaz jak velkou davku zareni dostal? Nasla jsem, ze rtg kycli 1,7 mSv (nevim zda ty hodnoty plati i u deti) a mel vzdy dva snimky a behem neceleho roku trikrat cili jeden rtg 3,4 mSv dohromady 10,2. Coz me dost desi. Dekuji dvorakova
Chtela jsem se zeptat jak moc skodlive bylo pro syna nasledujici rtg. V rijnu 2012 rtg kycli (bylo to dva snimky kycle + axial), v breznu 2013 to same a nyni v cervenci 2013 posledni rtg kycli 2 snimky a rtg kolene - tez 2 snimky. Cili dohromady mel 8 rtg. Vzdy jsem se ptala, zda je to vylozene nutne, ale mel dvakrat zanet kycle a to se pry jinak poznat neda a u kolene byl uraz, coz jsem chapala. Ale mam z toho obavu. Dekuji Dvorakova

(Vložil(a): Dvorakova)
U dětí jsou expoziční parametry pochopitelně přizpůsobeny jejich tělesné konstituci. Dávky, které váš syn obržel by vám muselo sdělit aplikující pracoviště, ale nelze je prostě sčítat, protože záření v těle nezůstává. To, co najdete v literatuře nebo na internetu, jsou většinou dávky typické pro jednotlivá vyšetření.
(Za SÚJB: sujb)