Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: caste rentgenovani 26.02.2013 21:56:37
Dobrý den,
dnes jsem byl na digitálním RTG plic. Mám pocit, že jsem dostal při jedné pozici, trvající cca 1min., více dávek (asi 6-8), je to možné? Počítal jsem typické bzučivé zvuky, které se střídaly v nepravidelných periodách. Nejdelší bzučivý interval byl asi 8 sekund. Ty zvuky byly totožně znějící, jak jsem si je pamatoval z klasických RTG, jen tam byly podstatně kratší a při nepodařeném snímky maximálně jednou opakované.
Když jsem se ptal personálu proč to tak dlouho trvalo, odpověděl, že si to zaměřoval. Tak nevím, zda je možné tomu uvěřit. Digitalizace by právě naopak měla vést k rychlejšímu odbavení pacientů, nebo se mýlím?
Prosím můžete vyvrátit mé obavy z toho, že práce s digitálním RTG je přibližně shodná s mým popisem? Dost mě to psychicky trápí, opravdu bych byl nerad, kdyby obsluha nějak pochybila a nastřílela do mě 8 dávek. Děkuji moc za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Personálu věřit můžete - znají používaný rtg nejlépe a jsou vždy proškoleni k jeho obsluze. Ani v případě, že by bylo snímkování opakováno, nebylo by vaše zdraví ohroženo.
(Za SÚJB: sujb)