Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: caste rentgenovani 24.01.2012 10:53:21
Dobrý den,
za poslední půlrok jsem absolvovala 1x rtg hrudní páteře (v červenci),3x rtg plic(pro vyloučení zápalu plic), rtg vedlejších nosních dutim, rtg. zubu a dnes rtg krční a th páteře - vícečetné snímky (normální i šikmé snímky). Paní doktorka mě dnes při rtg vyděsila, protože mi řekla, že už jsem dostala velké dávky záření. Také jsem nikdy nedostala stínění na štítnou žlázu. Vím, že se dávky počítají v mSV, můžete mi přibližně říct, kolik mSV jsem tedy za ten půlrok dostala a jestli to představuje zdravotní riziko?

Děkuji
(Vložil(a): Lenka Kabátová)
RTG záření se v těle nekumuluje, tedy není důvod dávky načítat. Průměrné hodnoty dávek při různých vyšetřeních najdete v článku v sekci radiační ochrana/zajímavosti z praxe radiační ochrany.
(Za SÚJB: sujb)