Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 18.01.2023 08:05:29
Dobry den, pred dvomi dnami som absolvovala CT brucha s kontrastnou latkou. Mala som pri tom na sebe podprsenku bez kostic ale na obidvoch bokoch bola vystuzena plieskami a vzadu mala haciky na zapinanie. Vyhrnula som si ju pri vysetreni trochu horevyssie. Mohlo ma to pri vysetreni nejako ohrozit? Momentalne citim taky mierne palivy pocit na hrudi nad prsiami. Okrem toho som v auguste 2021 mala RTG bedrovych klbov, potom CT driekovej chrbitce, v oktobri 2021 RTG pluc a hrude, v maji 2022 znovu RTG bedrovych klbov, v juni 2022 RTG kolien a noh, jul 2022 CT driekovej chrbtice, v auguste 2022 mamografiu.A este ma vo februari 2023 caka MR mozgu.Mam 49 - 50 kg. Strasne sa bojim, ze sa mi po vsetkych tychto vysetreniach mohlo stat.Dakujem pekne za skoru odpoved.
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

ponechání kovových předmětů je nebezpečné při vyšetření magnetickou rezonancí. Ve vašem případě vás neohrozilo a potíže, které popisujete nelze ozáření při CT přisuzovat. Nemusíte mít strach, dávky z vyšetření, které jste absolvovala, Vám nemohou způsobit zdravotní problémy.


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)