Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 02.12.2022 00:56:41
Dobrý den, při včerejším rentgenování obou rukou od loketních kloubů po dlaně došlo opakovaně, cca 6x k závadě, kdy nebylo možné zhotovit snímky. RTG se podařilo obsluze zprovoznit až restartováním počítače. Jedná se nově vybudované pracoviště s moderním přístrojovým vybavením. Je možné, že i při nemožnosti pořídit snímky jsem byla vystavena rentgenovému záření, nebo jsou tato moderní zařízení nějakým způsobem jištěna. Pokud ne, může být tolikrát opakované záření škodlivé? Děkuji. N. N.
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

můžeme pouze usuzovat z vašeho popisu průběhu vyšetření. Dle našich zkušeností se v případě "závady" RTG nespustí a nedojde k ozáření.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)