Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 01.10.2022 11:53:10
Dobrý den, prosím o přibližné napsání kolik mSv je CT mozku s angiografií tepen mozku s kontrastní látkou. Celkem byly tyto vyšetření 2. A ještě se chci zeptat jestli z toho nebudu mít rakovinu?Moc děkuji za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

bez znalosti přesných expozičních parametrů vám nemůžeme přesně odpovědět. Efektivní dávky z CT vyšetření hlavy se obecně pohybují v rozmezí 1-2mSv, pokud se jedná o intervenční výkon a použití kontrastní látky, je efektivní dávka ještě vyšší. Přesnou dávku vám sdělí pracoviště, kde vám byl výkon proveden. Nemusíte se obávat, i když jste vyšetření absolvoval vícekrát, bezprostřední riziko vám nehrozí.


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)