Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 16.09.2022 13:55:34
Dobry den, je mi 24 let (167 cm a 66 kg) a do 21 let jsem absolvovala 20-25 ruznych RTG (hlava, ruky, nohy, hrudnik, zuby,...). Ve 23 letech zase cca 12 RTG (hrudnik a pater) a 2xCT (hrudnik). Na konci srpna jsem absolvovala 3,5 hodinovy let, pricemz tento mesic mam 2 dalsi takove lety a jeden snimek zubu (tyto 2 lety a snimek zubu jsou v rozmedzi 4 dnu), a dale v lednu znova stejny let. Je to podle vas v poradku?
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

pro lékařské ozáření nejsou stanoveny limity - je odpovědností lékaře, že vyšetření je nutné provést (indikuje je, ozáření je tím zdůvodněné).
Absolvované lety i další 2, resp. 3 plánované lety, stejně jako snímek zubu, představují velmi nízkou dávku, která nepředstavuje zdravotní riziko.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)