Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG plic 03.02.2022 12:00:42
Dobrý den,zaměstnavatel dle pokynů hygieny nás zaměstnance musí poslat na RTG plíc, jelikož pracujeme (kromě mě) v prašném prostředí-lom.Jelikož já pracuji v kanceláři-expedici, vedle lomu mě přijde nesmyslné se zbytečně nechat vystavovat RTG paprskům.Mohu toto nařízení odmítnout???Popřípadně kam se mohu s tímto dotazem obrátit.Předem děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

prach je rizikový faktor, jehož sledování a prevence je v kompetenci "hygieny".
Doporučuji upozornit na tuto Vaši obavu o zbytečnosti rentgenování pracoviště, které snímky provádí.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)