Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Lymfoscintigrafie 25.05.2021 13:37:58
Dobrý den, mám podstoupit lymfoscintigrafii dolních končetin. Zajímalo by mě, jakou radiační dávku tímto vyšetřením dostanu a zda pro mě nepředstavuje nebezpečí, jelikož jsem v nedávné době podstoupila mamograf, rentgen krční páteře a rentgen zubů? Nebylo by vhodnější hledat spíše alternativu tohoto vyšetření? Děkuji moc za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

alternativa k takovému vyšetření mi není známa. Z hlediska radiační zátěže to ale ani není nutné. Vyšetření, které jste absolvovala jsou považována za ta s nižší radiační zátěží a rozhodně není pro Vás dávka nebezpečná.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)