Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 11.04.2021 07:04:10
Dobrý den, v jednom měsíci mi bylo provedeno dohromady 6x rtg bederní páteře. Důvod byl ten,že na u jednoho doktora rtg bylo nějaké pokažené a muselo se několikrát opakovat aby vyšlo. Byla to pro mě velká dávka, která může mít následky ? předem děkuji za odpověď, Hertel
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

samozřejmě není správné, že důvodem provedení šesti snímků bederní páteře v jednom měsíci bylo opakování stejných snímků kvůli "pokaženému" rtg. Nicméně nejedná se o dávku záření, která by pro vás mohla mít zdravotní následky.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)