Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 01.11.2020 15:27:51
Dobry den, rada bych se zeptala: srpen-rentgen panve a ramene, rijen-rentgen bederni patere 2 snimky+ rentgen kostrce. Rada bych se zeptala na zatizeni meho tela zarenim a samozrejme mam obavy do budoucna o rakovinne bujeni. Mnohokrat dekuji za odpoved a za vas cas. Nikde jsem nenasla, kolik zareni se pouziva na rentgen kostrce. S pozdravem
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

absolvovaná vyšetření znamenají radiační zátěž v jednotkách mSv efektivní dávky, kdy rtg ramene je dávka zanedbatelná, rtg kostrče je o něco nižší rtg pánve. Z diagnostického rentgrenování, jak jej popisujete, nemusíte mít obavy z nádorového bujení.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)