Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 06.05.2020 20:55:16
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné pomocí nějakého vyšetření zjistit, zda mi nemohlo uškodit záření z rtg z práce? Každodenně jsem vystavena menšímu záření na pracovišti a chtěla bych se ujistit, zda to na moje tělo nemá vliv. Předem děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,
Váš dotaz je velmi obecný, nicméně pro nízké dávky (jak píšete) nejsou dostupná vyšetření, která by mohla škodlivost odhalit. Samozřejmě existují vyšetření, která mohou odhalit míru poškození (hematologické testy, biochemické testy), ale jedná se o vyšetření, která jsou prováděna při radiačních nehodách, kde se předpokládá velká dávka ozáření.

(Za SÚJB: sekce Radiační ochrany)