Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 10.03.2018 10:01:36
Dobrý deň,
26 ročná dcéra podstúpila v jenom týždni RTG močových ciest a USG a CT brucha a malej panvy. Avšak až teraz po oboznámení sa s rizikami ožiarenia, máme výčitky, že CT neodmietla. CT nebolo vopred plánované, bolo vykonané na urgente, nakoľko USG vyšetrením nebolo možné na 100% vylúčiť príčinu jej ťažkostí. Prosím o odpoveď, či ožiarenie ktoré podstúpila môže mať negatívne dopady na jej zdravie do budúcna, ako je riziko rakoviny, reprodukčné schopnosti, prípadne aj vplyv na budúce dieťa z hľadiska porúch genetiky. Ak áno tak aké. Ďakujem
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

píšete, že všechna vyšetření byla z důvodu vyloučení "těžkostí" v urgentní situaci, bylo tedy správné, že je Vaše dcera podstoupila. Ozáření, které absolvovala nemůže mít bezprostřední dopady na její zdraví. Pravděpodobnost účinků tzv. stochastických (nádorových o nemocnění a účinků genetických) se sice tímto ozářením mírně zvýšila, ale neznamená to, že se tyto účinky projeví.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)