Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 27.12.2016 14:41:03
Dobrý deň! Veľmi pekne by som prosila o informáciu týkajúcu sa CT vyšetrení. V polovici decembra som absovovala CT vyšetrenie LS, o 2 dni CT vyšetrenie mozgu a o 2 dni rtg chrbtica + klby. V súčasnosti som objednaná na CT krku /doporučuje cievna amb. na základe vyšetrenia SONO/. Toto CT mi vychádza za 19 dní po CT mozgu, teda CT s kontrastnou látkou opakovane. Taktiež mám neurológom vypísanú žiadanku na ďalšie vyšetrenie a to PRT +ozonoterapia na ktoré som sa zatiaľ neobjednala /pretože to je ďalšie CT/. Keďže je to všetko v krátkej dobe mám obavy z častého ožarovania a PRT+ozonoterapiu mienim zatiaľ odložiť hoci bolesť by si to vyžadovala. Poprosila by som o informáciu aký by bol vhodný odstup medzi jednotlivými CT vyšetreniami a zvažujem či je vhodné absolvovať medzi tým CT krku, ale to ma už objednali. V minulosti nakoľko som už dôchodkyňa som absolvovala viac rtg a 1 x CT /doporučné urológom/ v roku 2014. Poprosila by som o informáciu či mi tieto dávky môžu poškodiť zdravie a aký by mal byť teraz odstup medzi jednotlivými CT vyšetreniami. Veľmi pekne ďakujem za pochopenie a vašu odpoveď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

ozáření, které jste podstoupila nemůže ohrozit Vaše zdraví. Nejdůležitější je správné zdůvodnění, tedy splnění indikačních kritérií. Jediné, co lze ve vašem případě doporučit je to, že by jste měla lékaře o vašich vyšetřeních informovat.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)