Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 27.03.2015 21:42:57
Dobry vecer. Poprosila by som vas o par informacii a rad. Mam zlomenu nohu- stehennu kost. Pocas a pred operaciou(implantat) som bola pod rtg kontrolou a od operacie som absolvolala uz dva krat rtg vzdy 4-5 snimkov. Este ma caka urcite 1-2 rtg.chcem sa opytat aky vplyv ma rtg pocas planovania tehotenstva na vajcovody a vajicka v nich. Ci neohrozi rtg zdravie buduceho plodu a kvalitu vajicok vo vajcovodoch. Pred nehodou sme mali planovane IVF a hned ako bude mozne by sme ho chceli podstupit(stimulaciu). Vopred dakujem za odpoved.
(Vložil(a): Marcela Nova)
Dobrý den,

vejcovody byly během rtg snímků stehenní kosti ozářeny velmi nízkou dávkou. Toto již provedené ozáření, ani plánované další 1-2 kontrolní snímky, nemohou vejcovody poškodit, nemohou tedy nijak negativně ovlivnit ani plánované IVF.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)