Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG a návštěva Černobylu 15.10.2014 07:37:15
Dobrý den,

měla bych na Vás trošku netradiční dotaz, za jehož odpověď bych byla velmi vděčná.
V tomto týdnu jsem prodělala úraz hlavy, přičemž jsem byla odeslána lékařem na CT hlavy a RTG krční páteře. Za měsíc bych měla vyrazit do Černobylu na 2denní exkurzi. Zajímalo by mě, zda může být v současné době tato exkurze pro mne riziková či nikoliv.
Mnohokrát děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Hana Burianová)
Dobrý den, "rizikovost" exkurze do Černobylu nijak nesouvisí s lékařským ozářením (CT hlavy a RTG krční páteře). Jinými slovy řečeno, ozáření, které jste kvůli úrazu absolvovala není důvodem k tomu, aby byla exkurze pro vás riziková.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)