Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 25.08.2014 22:15:04
Dobrý den, syn ve třech letech byl 4x ( vždy 2 snímky) na rentgenu hlavy z důvodu pádu. Rentgen byl prováděn vždy cca po měsíci. Je zde nějaké zdravotní riziko? Může mít nějaké trvalé následky.
Děkuji Andrejkivová
(Vložil(a): Daniela Loulová)
Dobrý den,

rentgenové vyšetření hlavy představuje minimální radiační zátěž a navíc bylo provedeno v zájmu zdraví Vašeho dítěte. Riziko takového vyšetření v porovnání s jeho přínosem je zanedbatelné a rozhodně nepředstavuje důvod k obavám.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)