Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG hlavy 04.08.2014 01:04:11
Dobrý den chtěla bych se zeptat prosím vas dneska sem byla z moji holcickou za par dnu ju budou dva roky na rentgenu hlavucjy nebi mi spadla a úděl ji doktor snímek z nás v nemocnici dva snímky a pak me poslal do ústí a tam ji delalu zase RTG hlavy tak ze v jeden den pi hodině dohromady ctiri snímky ale když SME byly naposledy tak ti sestřičky co dělají ten rentgen moji holčičce nechtěli už udělá t že prý už jeden mela tak se to nesmí dělat je to prý velká radioaktivita ale doktor řekl ano ze to bere na svoje riziko mám velký strach aby se ji nic nestalo vůbec to neznám pomocte mi moc se bojím porad te mi prosím mohlo by ji to ublížit
(Vložil(a): Naděžda lomnancikova)
Dobrý den,

ani několik rtg snímků hlavy provedených u dvouletého dítěte nemůže dítěti ublížit. Rtg snímky lékař zdůvodnil tím, že je potřebuje k vyloučení nepříznivých následků pádu, takže přínos ozáření je nezpochybnitelný.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)