Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 14.07.2014 15:36:53
Dobrý den, v r.2012 jsem prodělala operaci CA dělohy, následně byla 8x vnitřně ozařována, dále na RTG plic,mamograf.vyšetření, v následujícím roce jsem absolvovala kontrolní CT malé pánve, letos RTG zubů, mamograf.výš. a nyní mě čeká virtuální kolonoskopie, jelikož klasickou se nepodařilo provést . Mám se obávat nějakých následků při tak častém ozařování ? Děkuji za odpověď .
(Vložil(a): Lenka Vymazalová)
Dobrý den, vámi absolvované lékařské ozáření bylo vždy odůvodněno: Přínos, který znamenalo zcela jistě převážil potenciální rizika, které ionizující záření (i.z.) může způsobit.
Není důvod obávat se následků, doporučuji však, abyste zdravotnický personál na "časté" použití zdrojů i.z. vždy upozornila, aby případné další indikace byly pečlivě zvažovány.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)