Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: magneticka rezonance v tehotenstvi 23.08.2009 23:11:07
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jak je nebezpečná MRI v začátku těhotenství a co by mohla způsobit. Byla jsem na vyšetření MRI kolene v cca 2. týdnu těhotenství, ještě jsem o něm samozřejmě nevěděla. Velice děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Jak jste se jistě dočetla v předchozích odpovědích, MRI nevyužívá ionizující záření. Používání tohoto přístroje tedy nespadá do kompetence SÚJB jako dozoru (nad využíváním ionizujícího záření). Pokud jde o účinky vyšetření na zygotu, doporučuji směřovat dotaz lékařům ze specializovaných pracovišť.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)